Урок
читання в 2 класі
Тема:
Скринька українських народних казок. Колобок
Мета:
поглиблювати знання учнів про казку; розвивати навички діалогічного мовлення;
удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над
текстом; збагачувати активний словниковий запас; учити правильно висловлювати
власні думки; виховувати любов до народної творчості.
Хід уроку
I.
Організаційний момент
II.
Мовленнєва розминка
1.Дихальні вправи
Здуйте з долоньки уявну кульбабку
Вправа «Коник»
Вправа «М’ячик»
1. Розчитування
за складовою таблицею
2.
Читання скоромовки на одному мовленнєвому видиху
їжачок
з їжачихою та їжаченятами наїжачилися.
III.
Перевірка домашнього завдання
Завдання
зі скриньки народних казок
- Чи
знаєш ти українську народну казку, у якій пан загадав дівчині прийти до нього
на гостину так, щоб ані йшла, ані їхала, ані взута, ані боса, ані з гостинцем,
ані без гостинця? Як вона називається? («Мудра дівчина» - українська народна
казка)
-
Пригадайте, хто і в якій казці співає таку пісеньку.
- Я по
засіку метений,
Я на
яйцях спечений.
IV.
Мотивація навчальної діяльності.
-
Упізнайте казкового героя.
– Ой,
набридло на віконці
Все на сонечку сидіть.
Я
візьму і покочуся,
Щоб
побачити весь світ. (Колобок)
-
Сьогодні ми пригадаємо українську народну казку «Колобок».
V.
Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.
Технологія «Вмикаємо телевізор»
-
Добрий день! В ефірі передача «У гостях у казки». Любі діти, послухайте
українську народну казку «Колобок».
Читання
казки вчителем (с. 35-36). (Перша пригода)
- Яких
героїв казки запам’ятали?
2.
Розповідання казки учнями
- Так
завершилася перша пригода Колобка. Далі в казці з’являються нові герої, усе
повторюється. Продовжте розповідь за схемою, уміщеною на першому форзаці
підручника.
3. Гра
«Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування казки до кінця
(с.
36-37)
- Чи
можна назвати Колобка веселим, довірливим, хвальковитим? Доведіть.
- У
чому виявилися хитрість і підступність лисички?
Фізкультхвилинка
4.
Робота над загадками
-
Відгадайте загадки. Назвіть персонажів казки. Хто зайвий? (їжак)
- Кого
бракує? (Діда, баби)
- У
якій послідовності з’являються герої казки?
– В
мене шубка з колючок,
Ніс, як чорний п’ятачок
Очі-намистинки
Здогадався,
мабуть, всяк,,_
Що
зовуть мене. (їжак)."
– Не
ходжу я, а скакаю
Бо нерівні
ноги маю. (Заєць)
Хижо
клацає зубами,
Очі в нього так і ллють.
Зачаївся ось, примовк.
Грізний
звір цей, звісно,. (вовк).
– Хоч
у нього й шуба є,
Та як
холод настає,
Він не
їсть тоді й не п’є,
І не
ходить, й не гуляє,
А у
лігво спать лягає. (Ведмідь)
– В
темнім лісі проживає,
Довгий
хвіст пухнастий має,
Та на
місці не сидиться,
А
зовуть її. (лисиця).
5. Гра
«Хто що символізує?»
Хитрість,
підступність, спритність. (лисиця).
Жорстокість,
жадібність, злість. (вовк).
Силу,
незграбність, вайлуватість. (ведмідь)
Боягузтво,
слабкість, несміливість. (заєць)
6.Творча робота
Яка відгадка зайва? (Їжак)
Уявіть, що з Лисичкою зустрівся Їжачак, а не Колобок. Як
би тоді закінчилася казка?
VI.
Підсумок уроку
- Яку
казку читали? Чи є в неї автор?
VII.
Домашнє завдання
Намалювати
свою ілюстрацію до казки. Розповідати казку.
Тема уроку :Скринька українських народних казок.
Лисичка – сестричка.
Мета: Учити учнів свідомо і виразно читати казки.
Розвивати вміння виділяти в тексті дійових
осіб, давати їм характеристику, оцінювати вчинки героїв. Виховувати чесність,
порядність.
Обладнання: таблиці,
ілюстрації, аудіо запис казки.
Хід уроку
1. Організація класу.
2. Мовленнєва розминка.
1) Робота над
скоромовкою
Бук
бундючивсь перед дубом,
Тряс над
дубом бурим чубом,
Дуб
пригнув до чуба бука –
Буде
букові наука.
2) Гра « Додай літеру»
Слова
спокійно жили в книжці,
В яку
вдалось пробратись мишці.
Вона
початки відкусила,
У себе в
нірці схоронила.
(Л) исичка, (к) урочка, (К) ачечка, (П) ір’ячко, (Х)востик.
3) Робота над
чистомовкою
Че-Че-че,
че-че-че – бабуся калачі пече,
Ча-ча-ча,
ча-ча-ча –дай, бабусю, калача.
Чі-чі-чі,чі-чі-чі –їж, будь ласка, калачі.
3. Перевірка домашнього завдання
1) Бесіда за
змістом казки.
- З якою українською казкою ви познайомились на минулому
уроці?
- Чого вчить ця казка?
- Хто її головний герой?
- Яким ви уявляли горобця на початку казки, а яким - наприкінці?
- Чому змінилась ваша думка?
- Хто йому допоміг вмовити билину?
- Які слова в казці повторюються?
2) Робота в парі.
Гра « Обличчям до обличчя»
Діти повертаються обличчям одне до одного і по черзі
переказують казку.
4. Мотивація навчальної діяльності.
1) Повідомлення
теми і мети уроку.
-
Упізнайте казкового
героя!
Хвіст рудий ,
а кінчик білий,
Я рибалка дуже
вміла.
Свіжу рибу так
люблю,
Що хвостом її
ловлю. ( Лисиця)
-
Лисичка – сестричка –
це одна з найулюбленіших героїнь українських народних казок. Про неї складено
багато дитячих пісень і казок.
-
Послухайте пісню
Лисички.
-
Про лисичку люблять
писати поети. Послухайте вірш.
Лисиця.
Хто у нас така
гарненька,
Білогруда та
руденька?
Миші, зайці,
не баріться
Бо вполює вас
ЛИСИЦЯ
Вчора зайців
не знайшла-
Підкралася до
села…
…Щось не чуть
« ку-ка-рі-ку!»
У бабусі в
курнику…
-
Продовжте речення.
-
ЛИСИЦЯ – руда,…
(хитра, спритна, підступна,пишхвоста, білогруда..)
-
Сьогодні ми почнемо читати українську народну казку «
Лисичка – Сестричка»
Фізкультхвилинка
5. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
1) Слухання казки
( аудиозапис казки у виконанні професійних акторів театру)
( с.38-39)
- Хто головний
герой казки?
2) Словникова робота
Украла близько
Біжить
низенько
Вклонилася
нишком
Вмилася біленько
Переночую
раненько
-
Читання слів «луною»
за вчителем.
-
На які питання
відповідають слова першого стовпчика?
другого?
3) Вправа « Дощик»
- Що вдалося
вкрасти Лисичці?
- Куди лисичка
попросилася переночувати?
4) Читання казки учнями « ланцюжком»
- Як себе поводила
лисичка себе вранці?
5) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
- Куди лисичка попросилася переночувати?
- Як вона вмовляла господарів?
- Які слова добирала?
- Що зробила лисичка вночі?
- Кого вона звинуватила в зникненні курочки?
- Що почала вимагати у хазяїна?
6) Читання казки в особах
7) Ознайомлення учнів з художнім прийомом « повтор»
- Далі , як і в попередніх казках, усе повторюється.
Такий художній прийом називають повтором. Продовжте розповідь за малюнками,
уміщеними на першому форзаці підручника.
8) Розповідання учнями продовження казки за малюнками,
уміщеними на першому форзаці підручника
9.) Складання характеристики Лисички.
Робота в
групах.
Із поданих слів
вибрати більш влучні, які характеризують головну героїню
та
господарів.
Підібрані слова розмістити на дошці і пояснити чому саме
ви зробили такий вибір.
Доведіть свою думку цитатами з підручника.
6. Підсумок уроку.
- З якою казкою ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
- Хто є її головною героїнею?
7. Домашнє завдання.
- Переказувати першу пригоду лисички та розповідати казку
за малюнками уміщеними на першому форзаці підручника.
Тема. Як
дівчина короля перехитрила (Угорська народна казка)
Мета: продовжити ознайомлення
учнів з казками наролдів світу; ознайомити з угорською народною казкою;
удосконалювати техніку свідомого виразного читання,
вибіркового читання; вчити висловлювати свої думки, формувати вміння складати
характеристику героїв казки; розвивати мислення, увагу, пам'ять; виховувати в
учнів любов до художнього слова, бажання вчитися, здобувати знання і
використовувати їх у житті.
Обладнання:
мультимедійна презентація, картки «Таблиці складів», тести, для роботи в групах,
картки, підручник.
Хід уроку
І. Організація класу
1.1 Привітання
1.2 Перевірка готовності
до уроку
Я дуже рада бачити вас. І
бажаю, щоб на сьогоднішньому уроці ви були уважними, кмітливими і працьовитими.
ІІ. Актуалізація опорних
знань
2.1 Читання таблиці
складів. Вправа " Бджілка"
Скажіть, ви міцно спали вночі? Так от ваш язичок також спав і ніяк не може прокинутися.
Допоможемо йому!
Розчитаємося з вами
вправа "Бджілка" , нагадую ви читаєте таблицю складів напівголосно,
як бджілки у вулику.
2.2 Читання чистомовки
Зверніть увагу на
дошку!
Я прочитаю чистомовку,
ваше завдання уважно послухати і доповнити її.
Ня-ня-ня - проміняв на
........ Коня
Ла-ла-ла- проміняв на
........ Вола
На-на-на- проміняв на
.......... Барана
Ся-ся-ся- проміняв на
............ Порося
З
якої казки ці назви тварин?
ІІІ. Перевірка домашнього
завдання
3.1 Читання казки «Міньба по ролях»
IV. Повідомлення теми
уроку
4.1 Бесіда
Діти, скажіть, в якій
країні ми живемо?
В України є
карїна-сусідка Угорщина.
Ми з вами українці, а там
живуть угорці. Казки, які склав український народ називаються - українськими.
Казки, які склав угорський народ називається - угорським.
І сьогодня ми будемо
читати угорську народні казку, вчитися виділяти частини казки і характеризувати
головних героїв.
4.2 Фізкультхвилинка
V. Робота над казкою
"Як дівчина короля перехитрила"
5.1 Словникова робота
А) Пояснення слів
Для того, щоб розпочати
роботу над казкою нам потрібно познайомитися зі значенням слів, які
зустрінуться нам під час читання казки.
Куделя - прядиво або вовна, намотані на спеціальний кілок.
Веретено - ручне знаряддя для прядіння.
Тин - огорожа, сплетена з лози, тонкого гілля.
Б) Вправа
«Блискавка»
(за вчителем правильно ставлячи наголос)
Я читаю стовпчики слів, а
ви повторюєте правильно ставлячи наголос.
Запрягти
Величність Завдання
Спряди
Лицьового Глечики
Володарю
Повивертати Сторічний
5.2 Первинне ознайомлення
змісту казки (читання казки вчителем)
Уважно послухайте казку і
дайте відповідь на питання.
Хто є головною героїнею
казки?
5.3 Усвідомлення
і осмислення змісту казки (читання казки учнями ланцюжком)
5.3.1.
Кольорові питання
Зараз ми прочитаємо казку
ланцюжком.
Чим прославилася дівчина?
До кого дійшла слава про
розум і кмітливість дівчини?
Скільки завдань дав
король дівчині?
Що наказав зробити
король?
Куди привезли
дівчину?
Яким було перше завдання?
Якою була відповідь
дівчини?
5.4. Фізкультхфилинка для
очей
5.5 Вибіркове читання
Погляньте на ілюстрації до
казки.
Знайдіть і зачитайте ту
частину казки, яку зображено на малюнку.
5.5 Експрес-тестування із взаємоперевіркою
1. Дівчина жила …
А) за сімома морями Б) у місті
2. Дівчина …
А) сама прийшла до короля Б) її привезли до короля
3. Куделя була у короля
…
А) в кімнаті Б) на горищі
4. Дівчина була …
А) лінива Б) кмітлива
5. Король хотів, щоб дівчина
…
А) спряла срібні нитки Б) спряла золоті нитки
6. У короля на горищі було
…
А) 100 глечиків Б) 10 глечиків
7. Король вирішив …
А) подарувати дівчині куделю Б) одружитися з дівчиною
5.6 Робота в групах
Тепер попрацюємо в групах
1 група- складає
характеристику короля (розумний, хитрий, чесний, володар свого слова)
2 група- складає
характеристику дівчинки ( розумна, мудра, хитра, кмітлива)
Перевіряємо виконану
роботу.
6. Підсумок уроку
7.1 Бесіда
- Яку казку ми читали?
- Хто її написав?
-Хто був головним героєм
казки?
- Чого вона нас навчає?
Чому потрібно бути
мудрим? Навіщо нам потрібні знання? Для того, щоб здобути будь яку професію
потрібні знання. Тому навчайтесь і пам'ятайте знання обов'язково пригодяться
вам у житті.
Тема. Допоможемо птахам узимку. Вадим Скомаровський
«Щиглик». Настрій персонажа
Мета: продовжити ознайомлення учнів з творами
Вадима Скомаровського; удосконалювати навички правильного, свідомого, виразного
читання віршованих творів; навчати визначати настрій персонажа; розвивати
творчу уяву, фантазію; виховувати любов до природи, бажання допомогти у скрутну
хвилину птахам.
Обладнання: презентація, малюнки із зображенням годівничок,
пташки.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Наш урок сьогодні – свято.
І гостей у нас багато.
Раді вас ми привітати.
Будем гарно працювати.(Слайд 1)
Прочитаємо девіз
уроку (Слайд 2)
II. Мовленнєва розминка
1.Вправи для розвитку дихання
«Задуй свічку»
«Нюхаємо
квіточку»
«Коник»
«Пий чай з
блюдця»
«Насос»
2.Читання за
складовими таблицями
3.Робота над
чистомовкою (Слайд 3)
Ща-ща-ща — вигляну з
куща.
Щу-щу-щу — наварю борщу.
Ще-ще-ще — шанування ось таке.
Щи-щи-щи — здоровенькі були!
Щу-щу-щу — наварю борщу.
Ще-ще-ще — шанування ось таке.
Щи-щи-щи — здоровенькі були!
4. Гра «Хто більше?»(Слайд 4)
— Доберіть слова — назви ознак до слів — назв предметів.
Зима — холодна,.
Сніг — білий,.
Ялинка — струнка,.
Синичка — жвава,.
Вітер — північний,.
Лисиця — хитра,.
5. Гра «На одному диханні» (Слайд 5)
6. Читання скоромовки «дощиком»(Слайд 6)
Ще дощ іде. періщить
злива.
Щенятко вимокло,
як хлющ.
А щиглик щебетун
щасливий
Щебеще, пурхнувши
на кущ.
- Що таке злива?
(Слайд 7)
7. Гра «Відгадай,
хто це?»(Слайд 8)
Цвірінь-цвірінь — . (горобчик).
Кар-кар — . (ворона).
Тьох-тьох — . (соловей).
Тук-тук — . (дятел).
Ціть-ціть — . (щиглик).
Ку-ку — . (зозуля).
Кря-кря — . (качка).
5. Слухай, запам'ятовуй!
Весна фарбувала розквітлу природу:
Синьою барвою — в озері воду,
На лузі — у колір пребілий ромашку,
Пісочок — у жовтий, в сіренький — пташку.
Фазана у полі червоним зробила,
Рудим куропатці побризкала крила,
І навіть в кімнату фіранку відкрила
І зелень на фікусі
всю поновила,
Аж три кольори дарувала фіалці
Й краплину на носа хлюпнула Наталці.
В. Ващенко
— У який колір і що саме фарбувала весна?
III. Перевірка домашнього завдання
Твори якого поета ми почали вивчати? Що ви про автора запам’ятали?(Слайд 9)
Конкурс на краще читання вірша Вадима Скомаровського
«Клени».
IV. Мотивація навчальної діяльності.
— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з творами Вадима
Скомаровського. Прочитаємо вірш «Щиглик».(Слайд 10)
— Що ви знаєте про цю пташку?(Слайд 11)
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Опрацювання вірша В. Скомаровського «Щиглик» (с. 86-87).
1) Виразне читання вірша вчителем.
— Які картини поставали у вашій уяві під час слухання вірша?
2) Словникова робота
а) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.(Слайд 12)
Міх сядь
Жменьку зерняток
Морозяні розвішані
Засніжено горішині
Вітрисько підборами
— Прочитайте слова здивовано; з питальною інтонацією.
б)
Довідкове бюро.(Слайд 13)
Міх — тут: мішок.
Підбори — дерев’яна, шкіряна набійка на підошві взуття.
Фізкультхвилинка
3) Гра «Дощиком»
Самостійне напівголосне читання вірша учнями, кожен у своєму
темпі.
— Яку пору року описує поет у вірші?
4) Читання вірша учнями «ланцюжком», «сонечко-блискавка»
5) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.(Слайд 14)
— Як поет пише про мороз?
— Яким був настрій щиглика на початку вірша?
— Чому його настрій змінився наприкінці твору?
— Хто прийшов на допомогу щигликові?
6) Гра «Диктор телебачення».(Слайд 15)
Учні читають текст, періодично відриваючи він нього погляд,
щоб подивитися на глядачів.
2. Читання учнями тексту Віктора Терена про щиглика. (Слайд 16)
— Які слова допомогли вам зрозуміти характер щиглика?
— Якими словами можна продовжити останнє речення?
3. Це цікаво! (Слайд
17)
Коли Господь творив світ, то подбав і про те, щоб у ньому
були пташки. Кожній пташці дав ніжки, щоб ходила, крила, щоб літала, дзьобика,
щоб їла, і горло, щоб співала. А тоді покликав янгола, дав йому кошик з
порожніми черепашками, до кожної налив іншої фарби і сказав:
— Помалюй їм пір’я!
От і почав янгол малювати пташок.
Першим підійшов до нього голуб. Янгол помалював йому шийку
білим, а крила попелястим. Канарка стала жовтою, мов цитрина, горобчик — сірим
з темними смужками, синиця — синьою з темним фартухом на грудях. І так янгол
розмалював пташок, кожного по-різному.
Ще тільки один щиглик залишився не помальований, бо стояв
позаду інших і не міг протиснутися вперед. Коли ж і він нарешті опинився перед
янголом, той сказав стурбовано:
— Ой, у мене вже не стало фарб! Усі черепашки порожні.
Заплакав сердешний щиглик, що не матиме такої гарної
кольорової одежі, як його побратими. Але добрий янгол заспокоїв його:
— Не журись! У кожній черепашці ще залишилася дрібка фарби.
Я виберу їх дочиста пензликом і помалюю твоє пір’ячко.
І так янгол помалював щиглика трішки в червоний, трішки в
синій, трішки в зелений, трішки в чорний, узявши з кожної черепашки по останній
краплині фарби. І став щиглик найстрокатішим із усіх пташок. Він дуже пишався
своїм різноперим одягом і защебетав — подякував янголу за те, що зробив його
таким гарним.
VI. Підсумок уроку (Слайд 18)
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Який висновок для себе зробили?
VII. Домашнє завдання
Читати виразно вірш.
Бінарний урок з
природознавства та літературного читання
3 клас
Тема.
Птахи. Олександр Копиленко «Розбишака Чив»
Мета.
ознайомити з життям птахів, зі змінами, що відбуваються в їх житті; показати
зв’язок змін у житті птахів зі змінами в природі;
розвивати
вміння розрізняти перелітних й осілих птахів своєї місцевості,
спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати;
розкрити красу і своєрідність творчості
українського письменника Олександра Копиленка;
вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових
творів;
навчати
помічати красу і неповторність природи;
розвивати спостережливість, творчу уяву,
здатність співпереживати, уявляти описані картини; виховувати любов до природи.
Обладнання: презентація до уроку,
предметні малюнки, кошик.
Хід
уроку
I. Організаційний момент.
« Кошик очікування»
-
У мене є кошик, але він порожній. У вас на партах лежать листочки, на яких вам
треба написати, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку читання. Ці листочки ми
складемо до кошика і повернемося до нього в кінці уроку.
II. Повідомлення завдань уроку.
Сьогодні у нас на уроці зустрінуться
природознавство і літературне читання. Ми ознайомимося з життям птахів,
зі змінами, що відбуваються в їх житті; покажемо зв’язок змін у житті птахів зі
змінами в природі; розвиватимемо вміння розрізняти перелітних й осілих птахів
своєї місцевості, спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати;
розкриємо красу і своєрідність творчості українського письменника Олександра
Копиленка; ознайомимось з його оповіданням «Розбишака Чив»,будемо
вдосконалювати навички свідомого
виразного читання прозових творів; вчитимемося помічати красу і неповторність
природи; будемо розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність
співпереживати, уявляти описані картини; виховувати любов до природи.(Слайди 1-3)
III.
Актуалізація знань.
Розгадування загадок(Слайди 4-7)
Швидко скрізь цей птах літає,
Безліч мошок поїдає,
За
вікном гніздо будує,
Тільки
в нас він не зимує.( Ластівка)
Відгадайте,
діти, хто
Має
носик-долото?
Ним
комах з кори виймає,
Про
здоров’я лісу дбає?(Дятел)
У
червоних чоботях,
в білому халаті,
Він весною прилетів
і сидить на хаті.( Лелека)
Пташка невеличка,
В неї білі щічки,
Сірі лапки, чорна шапка,
Фартушок жовтенький,
Голосок тоненький.
То ж ця пташка невеличка
Називається ...(синичка)
-Як назвати одним словом відгадки? До якої
природи відносимо птахів і чому?
IV.Вивчення
нового матеріалу.
1.Розповідь, яка супроводжується
презентацією.
В Україні налічується близько 360 видів
птахів. Багато з них живуть у лісі. Це сороки, сойки, зозулі, солов’ї. Чимало
птахів, зокрема сірі гуси, дикі качки та лебеді, знаходять собі притулок на
поверхні водойм. У лісах, біля боліт мешкають сірі журавлі, чаплі. А біля
сільських поселень живуть граки, ворони, ластівки.
Тіло птахів укрите пір’ям і поділяється на
голову, шию, тулуб і кінцівки. Зубів нема, але є дзьоб.
Перелітні птахи – це птахи, які збираються у великі зграї і відлітають у
теплі краї (ластівки, стрижі, солов’ї, зозулі, дикі качки, гуси…)
Осілі птахи – це птахи, які знаходять корм узимку і не відлітають у теплі краї (горобці,
голуби, дятли…)
Кочові птахи – це птахи, які восени збираються в зграї і кочують у
пошуках їжі (граки, сороки, синиці, галки…)(Слайд 8,9)
2.Гра «Встанови відповідність»( Слайди
10,11)
3.Робота з підручником
-Який зір у птахів?
-Які птахи швидко
літають?
-Які птахи не літають?
-Як поділяються
птахи за способом живлення?(Слайди 12-15)
4.Фізкультхвилинка(Слайд 16)
5.Робота в зошитах.
6.Цікаве про птахів (Слайди17,18)
7.Гра «Загубилися слова»(Слайди 19-21)
8.Гра «Який птах заховався?»(Слайди 22-26)
9.Робота над скоромовкою(Слайд 28)
10. Робота над оповіданням Олександра
Копиленка «Розбишака Чив»
-Що таке оповідання?( Слайд 29)
-Про кого може йтися в оповіданні
«Розбишака Чив» (Слайд 30)
11.Словникова робота (Слайди31-33)
12.Ознайомлення зі змістом твору
13. Аналіз змісту оповідання з елементами
вибіркового читання.(Слайд 34)
-Чому автор назвав горобчика Чивом?
-Де оселилася пташка?
-Чому письменник називає Чива розбишакою?
-Чи погоджуєтеся ви з думкою, що письменник
симпатизує Чиву? Доведіть відповідь рядками з тексту.
-Як ви гадаєте, чи засуджує автор
поведінку Чива?
-На чиєму він боці: Чива чи п'ятьох
горобців?
V.
Підсумок уроку (Слайд 35)
-Чи збулися ваші очікування?
-Що нового дізнались про птахів?
-Що вам цікаво було робити на уроці?
-Чого навчилися?
Немає коментарів:
Дописати коментар